Аман от награди
Община Сапарева баня е отличена в годишните награди на министерството на туризма в категорията „община на 2016 г. за балнео и СПА туризъм“. Курортната община дори беше номинирана в три категории – освен в „Балнео и СПА“, получи номинации и в „планински туризъм“ и „туристическа дестинация“. Благодаря на всички, които подкрепиха Сапарева баня и гласуваха за нея в годишните награди в сектор туризъм. Признателни сме и на министерството на туризма за оценката и номинациите, които получихме за развитието и утвърждаването ни като туристическа дестинация. Ние сме сравнително малка община и 3-тото място за нас е наистина престижно“, бодро заяви кметът на Сапарева баня Калин Гелев. В челните места на „Балнео и СПА туризъм“ се нареждат Велинград и Поморие, а Сапарева баня зае трето място.
Същевременно Кюстендил от две-три години влезе в прехваления проект „по пътя на римляните“, лансиран от асоциацията за СПА туризма. Не се знае колко години ще върви по тоя път Кюстендил, то древна Пауталия е част от тоя път. Ама сега някой трябва да го номинира, репрезентира, журира, изпиратства, контролира, експлоатира и обира т.н.
Но да се върнем на симпатичната Сапарева баня. Градецът с 8 открити и 4-5 закрити басейна, където се къпят и при – 30 градуса, с охлаждащата се по естествен път 103-градусова минерална вода. С над 70 къщи за гости, които не плащат местните налози и такси, не могат и да ги принудят. С безработица над 20%.
А се оправяй сега. Валят призове за процъфтяващ бизнес и балнеология, цели Седем рилски езера са ти над главата, дъновисти и пр. обитават за месец-два земите ти, а толкова хора са безработни. А тия, които работят и движат бизнеса, не плащат данъци и такси. Какви ти награди, призове, номинации и т.н. Много добре си го знаем кое как става. Кметовете са наясно най-вече.
Качват и бебета на Седемте рилски езера посред зима
Юг News
Последни коментари