Алкохолът – враг на вота
Вр.и.д. кмет на Община Дупница Олга Китанова забрани със специална заповед продажбата на алкохол в часовете около местните избори на 29 октомври. Забранява се продажбата на спиртни напитки от магазините, заведенията за обществено хранене и развлечения и други обществени места на територията на община Дупница за времето от 20.00 часа на 28 октомври до 8.00 часа на 30 октомври. Забраната не се отнася за обществени заведения, в които ще се провеждат семейни и обредни ритуали – сватби, кръщенета и тъжни обреди. Заповедта е сведена и на началника на Районно управление-Дупница, който да организира проверки и налага санкции при неизпълнение на заповедта.
Това е текстът, който се обявава преди всеки вот. Поне в Дупница е така. В Кюстендил обратното – там, откакто Петър Паунов е градоначалник /ноември 2007г/, не забраняват почерпката преди да стигнеш до урните. И досега не е имало драми и проблеми с глауването в Кюстендил. Докато в Дупница имаше – там тестваха жена в една то секционните комисии и госпожата щеше да счупи апарата /дрегера/. Изобщо дали алкохолът е враг на вота. Спорно е. Защо и с какво да пречи. За съжалеине Радой Ралин не е посветил каламбур по въпроса. Неговото е: „Алкохола – враг на пола/плодов сок – полов скок!/. За вота не е ясно, ама може да се асициира по темата.
Последни коментари