Полиция ни пази
РПУ Кюстендил обяви зашеметяваща рзкриваемост на престъпленията за 2025-а. Изобщо розова статистика, откъдето и да я гледаш. Почти 2 пъти е повишена разкриваемостта на регистрираните престъпления, сравнено с предходната година 56.61 процента срещу 31 процента за 2024 г. Регистрираните извършени престъпления на територията на управлението, която обхваща 3 общини – Кюстендил, Трекляно, Невестино, са 560. Увеличението е с 10 броя повече в сравнение с 2024 г.
„От направения анализ на данните, отнасящи се до престъпленията против собствеността също се отчита ръст на разкриваемостта и намаляване на броя на регистрираните деяния, което налага извода, че постоянната превантивна работа и почти ежедневните специализирани операции по тази линия води до положителни резултати. Значителен е ръстът на разкриваемост – 75 %, на регистрираните кражби на вещи и части от МПС, през предходната година процентът на разкриваемост е бил 25. Рагистрираните посегателствата спрямо МПС през изминалата година са 4, 2 от тях са разкрити.
Регистрираните престъпления – 147, свързани с наркотични вещества, са разкрити на 97.18 % /142 бр./. Началникът на РУ Кстендил гл. инспектор Ив. Георгиев е убеден, че този резултат се дължи на постоянната и целенасочена работа на служителите за противодействието на тези деяния.
Дейността на служителите по линия на „ Охранителна полиция“ бе илюстрирана със следните цифри: 3350 съставени наказателни документи за установени административни нарушения срещу 3094 броя за предходната година. Направени са 354 видеоклипа за нарушения на скоростните режими в населени и извън населени места.Служителите са работили по 4324 преписки, а изготвените и връчени протоколи за предупреждение са 834. Проверките, свързани с домашно насилие, през годината са 179 срещу 78 за 2024 г.Проведените специализирани операции по линия на пътната безопасност са 58. Обезпечена е охраната на всички проведени спортни прояви – 7, културни и селищни празници – 62,на територията на РУ Кюстендил, като не са допуснати сериозни инциденти.През годината е работено по 20 превантивни преписки. Бе проведена информационна кампания във връзка с въвеждането на еврото,при предварителните действия бяха проведени работни срещи както с институциите, така и с кметовете и кметските наместници на малките и отдалечени населени места. Във всички селища бяха разпространени информационни материали и препоръки как гражданите да не станат жертва на измама.
Какво излиза. Докато шеф на РПУ-то беше гл.инспектор Райчо Омерски нещата са били зле. При новия началник гл.инспектор Ив.Георгиев всичко е в положителна и позитивна посока.По севернокорейски ще стигнат и над 90%. Нещо не се връзва. То и престъпленията са повече. Ако полоцията си е била на мястото, няма да е така. Или нещо в статистиката, като всяка българска статистика…

 

 

 

 

Leave a Comment

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *