На чужденците им се разминава
Юрист от Кюстендил праща сигнал до Комисията за защита от дискриминацията за налаганите санкции по фиксираните участъци по пътищата за засичане на средна скорост, въведени в средата на м.г. Сигналът е за това, че ТОЛ системата засича само българските водачи и пропуска тези с чуждестранна регистрация- според вносителя. Неофициално се коментира, че около 70 процента от нарушителите по фиксираните участъци за засичане на средна скорост са чуждестранни водачи. Но те не се санкционират, защото софтуерът на ТОЛ системата не е синхронизиран и настроен да ги установява. Има обещание, че това ще бъде коригирано, но още не е станало. Което си е дискримаинация спрямо българските водачи. Има недоволство и по това, че не навсякъде са обозначени такива участъци – и при точка „А“ и точка „Б“. В Кюстендилско участък за засичане на средната скорост е отсечката от Кочериново до с. Слатино, 10,6 км., по гл. път Е-79. Което според пътни експерти е необосновано – по тази отсечка се минава през населено място, където ограничението е 50 км. в час, има доста отбивки и разклонения към важни дестинации. Юристът, който е готов със сигнала до ТОЛ системата, очаква бърза намеса от страна на ангажираната и оторизирана инстанция.
Дай, Боже! Ама на чужденцитеим се разминава по нашиет пътища. И не само от ТОЛ системата. И по камерите на КАТ. Какво като ги снимат. От полицията се хвалят, че ги засичали на ГКПП-та и им връчвали глобата. И какво от това. А за данъците да не говорим – само за общинската хазна неплатените от такива с двойно гражданство са над 5 мил. лева. Кой ще ги накара. Даже и като се къпят на Сдемте езера лятото – пак ням кой да ги спира и връчва актовете…
Последни коментари